Hakkımızda

Vira Kürek, İstanbul merkezli olarak; performans ve rekreasyon amaçlı kürek etkinlikleri düzenler.

 

virakurek-54

Amacımız; denizle “iç içe”, fakat bir o kadar da “uzak” olan ülkemizde; kürek sporunun ve denizciliğin gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Haliç kıyısında tarihi elektrik santraline kömür taşıyan gemilerin yanaştığı bir asırlık rıhtıma kurulan Vira Kayıkhane’de hizmet veren Vira Kürek,  2.000 m2’lik alana yerleşmiş, 65 m’lik tarihi rıhtımı, 28 m’lik iskelesi ile her amaca ve seviyeye uygun kürek etkinlikleri düzenlemektedir. Bireysel ve kurumsal kürek eğitimleri düzenleyen Vira Kürek aynı zamanda üniversite ve liselerdeki kürek etkinliklerine de destek olmaktadır. 

Milli kürekçi Yalçın Özcan’ın direktörlüğünde kurulan Vira Kürek; bir Vira Yatçılık hizmetidir. Tüm Türkiye’de; yelken okulu, kiralama ve teknik servis hizmetleri  veren Vira Yatçılık, kürek faaliyetlerinin yanı sıra  Delphia Yachts’ın da Türkiye distribütörüdür.

İletişim >>>

 


Yalçın Özcanyalcinozcan

Milli kürekçi ve 3. Kademe kıdemli antrenördür. Galatasaray Kürek Takımı ve Türk Milli Kürek Takımı’nda çeşitli seviyelerde antrenörlük yapmıştır. Vira Kürek’in yaptığı tüm antrenmanlar baş antrenör sıfatıyla Yalçın Hoca’nın gözetiminde gerçekleşmektedir.